u

Brutalna prawda o paleniu

Technika

Kilka ruchów myszki wystarczy, by poznać efekty upływającego czasu i kolejnych wypalanych papierosów.

5

Czy ciekły azot może wybuchnąć?

Sekrety Nauki

Jak najbardziej. Jeżeli tylko znajdzie się w szczelnie zamkniętym pojemniku i wejdzie w kontakt ze źródłem ciepła.

u

Era metalu w drukowaniu 3D

Technika

Europejska Agencja Kosmiczna zaprezentowała plany przeniesienia drukowania 3D do "epoki metalu i budowanie dzięki tej technologii m.in. części do...

u

Adidas projektuje smartwatch

Technika

Adidas dołączył do grona firm oferujących specjalne smartwatche dla sportowców. Właśnie zaprezentował najnowsze zegarki dla biegaczy.

5

Czy snami można manipulować?

Sekrety Nauki

Okazuje się, że tak. Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology sterowali snami laboratoryjnych szczurów za pomocą dźwięków.

5

Co może zważyć najdokładniejsza waga?

Sekrety Nauki

Zespół z Kalifornijskiego Uniwersytetu Technologicznego wraz z francuskimi inżynierami skonstruował przyrząd, który potrafi zważyć pojedyncze...

5

Twoja wątroba może "zjadać" mózg

Człowiek

Osoby otyłe są znacznie bardziej narażone na wystąpienie demencji i problemów z pamięcią w późniejszych wieku niż osoby szczupłe. Teraz wiadomo...

5

Jak czytanie wpływa na mózg?

Sekrety Nauki

Warto zaprzyjaźnić się z książkami, zarówno tymi, które przekazują konkretną wiedzę, jak i tymi, które dają nam rozrywkę.

5

Psycholog pomoże mailowo

Człowiek

Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uruchamia nową formę niestacjonarnej pomocy psychologicznej.

u

Proteza pozwoli na naturalny dotyk?

Technika

Protezy kończyn mogą pewnego dnia przenosić informacje sensoryczne w czasie rzeczywistym poprzez bezpośredni interfejs mózgu.