y

Najmądrzejsze papugi

Przyroda

Kea to bardzo inteligentna papuga. Potrafi uczyć się w trakcie wykonywania czynności, a także podpatrywać inne zwierzęta i kopiować ich zachowanie.

u

Tablet apple'a?

Technika

Czy tak będzie wyglądał najnowszy produkt spod znaku ugryzionego jabłka?

5

Chodzimy w kółko

Człowiek

Jak zachowuje się człowiek w trakcie wędrówek? Okazuje się, że nasza trasa potrafi zmienić się pod wpływem zmian pogody.

y

Lekkość hipopotama

Przyroda

Te ważące setki kilogramów zwierzęta, wyglądają zupełnie inaczej, gdy pływają pod wodą. Powolne i niezdarne na lądzie, w wodzie są uosobieniem gracji.

u

Skaczący helikopter

Technika

Dzięki obciążonej podstawie i klatce zamontowanej wokół rotorów, ten helikopter oszczędza baterię i chroni wirniki przed uszkodzeniami.

u

Najnowszy rodzaj modulowania dźwięków

Technika

Nielinearne modulowanie dźwięków w akcji. Dzięki temu rodzajowi generowania, aplikacje komputerowe będą odtwarzały jeszcze doskonalsze efekty...

5

Słońce

Człowiek

Zbliżenie powierzchni słońca uchwycone na filmie.

u

Buty do biegania

Technika

Pięciopalczaste buty do biegania. Dzięki kształtowi imitującemu ludzką stopę, mają pomagać biegaczowi amortyzować uderzenia o ziemię.

u

Szansa dla sparaliżowanych

Technika

Dzięki najnowszym zdobyczom techniki, całkowicie sparaliżowani pacjenci wkrótce będą w stanie porozumiewać się ze światem. Po udoskonaleniu, ten...

y

Jedzenie w lodówce

Przyroda

Ptaki muszą przeżyć ciężki okres zimowy. Niektóre z nich traktują śnieg i lód jako swoistą lodówkę, przechowującą jedzenie.