u

Latający pies na marihuanę

Technika

Holenderska policja ma nową broń na wytwórców narkotyków: zdalnie sterowany helikopter wywącha pola marihuany z powietrza.

u

Najczęściej fotografowane miasta świata

Technika

Grupa amerykańskich naukowców z Cornell Univeristy postanowiła sporządzić listę najczęściej fotografowanych miast świata. Za pomocą superkomputera...

u

Zdrowa kurkuma

Technika

Żółta przyprawa o nazwie kurkuma, będąca jednym ze składników curry, sprawia, że komórki są odporniejsze na wirusy i bakterie.

u

Najmłodsze zdarzenie w Kosmosie

Technika

Satelita kosmiczny NASA zarejestrował potężny wybuch promieniowania gamma. Zgodnie z obliczeniami astronomów wybuch ten miał miejsce raptem 630...

u

Fenyle same się uwalniają!

Technika

Szkodliwe substancje utwardzające plastiki po jakimś czasie uwalniają się w procesach starzenia materiałów i dostają się do kurzu.

u

Jest sztuczna chrząstka

Technika

Sztuczna chrząstka wyprodukowana z polimerów ma pomóc w produkcji bardziej użytecznych endoprotez, które nie będą się ścierać.

u

Smart na prąd

Technika

Tesla dogadała się ze Smartem i włożyła do niego swój elektryczny napęd.

u

Alfabet satelitarny

Technika

Niektóre obiekty ze zdjęć satelitarnych nadają się do stworzenia zgrabnego alfabetu.

u

Chmury z ołowiem

Technika

Ołów prowadzi do zmian procesu kształtowania się chmur i zmian klimatycznych. Cząsteczki ołowiu w atmosferze przyspieszają powstawanie chmur...

u

Wdychając alkohol

Technika

Brytyjscy gastronomowie wpadli na niecodzienny pomysł – postanowili otworzyć w Anglii bar, w którym będzie można spożywać alkohol w stanie lotnym.