Jak można wyżywić 10 mld ludzi? [BLOG]

Jan Stradowski

Szef działu nauki „Focusa”, z wykształcenia lekarz medycyny, z zamiłowania biolog i przyrodnik. W Radiu TOK FM prowadzi audycję „Człowiek 2.0”. Więcej – www.stradowski.net.

Zapraszam do słuchania audycji "Człowiek 2.0" w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o innowacjach w zakresie produkcji żywności.

Dziś na świecie jest ponad 7 mld ludzi, do 2050 r. ma ich być prawie 10 mld. Wyżywienie tak ogromnej populacji będzie wymagało nowych odmian roślin i zwierząt oraz nowych technologii. Jakich? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: dr Agnieszka Masny z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach i Tomasz Mróz z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o niemarnowaniu jedzenia, GMO, wpływie jedzenia na myślenie i vice versa, epigenetyce i dietetyce oraz polskich technologiach kosmicznych.

Nowego odcinka "Człowieka 2.0" możecie posłuchać 7 stycznia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!

  • Kategoria: Człowiek
  • Data:
  • Źródło:
    • redakcja magazynu
  • c
Komentarze