Jak ocenić ryzyko finansowe? [BLOG]

Jan Stradowski

Szef działu nauki „Focusa”, z wykształcenia lekarz medycyny, z zamiłowania biolog i przyrodnik. W Radiu TOK FM prowadzi audycję „Człowiek 2.0”. Więcej – www.stradowski.net.

Zapraszam do słuchania audycji "Człowiek 2.0" w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o ryzyku finansowym i tym, jak można je zmierzyć.

Każdy z nas ma swój własny poziom skłonności do podejmowania ryzyka. Jednak w przypadku finansów - po głośnych aferach z ostatnich lat - Polacy są chyba jeszcze mniej skłonni do oszczędzania pieniędzy niż przedtem. Większość trzyma pieniądze na nisko oprocentowanych lokatach i traci wskutek inflacji. Czy nowe technologie pomogą nam inwestować? I czy program komputerowy może - lepiej niż człowiek - ocenić, jakie ryzyko jesteśmy w stanie ponieść? O tym opowie mój gość w studio TOK FM - prof. Aneta Hryckiewicz, ekspertka w dziedzinie finansów z Akademii Leona Koźmińskiego i jedna z autorek systemu Ryzykometr.pl.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o bankowości mobilnej, płatnościach przyszłości i cyfrowej inwigilacji

Nowego odcinka "Człowieka 2.0" możecie posłuchać 15 lipca o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!

  • Kategoria: Człowiek
  • Data:
  • Źródło:
    • redakcja magazynu
  • c
Komentarze