5

Fanfiki, czyli gdy fan staje się autorem

Człowiek

Alternatywne historie pisane przez fanów znanych powieści coraz częściej zamiast do szuflady trafiają na listy bestsellerów. Najlepszym przykładem...

5

Jak zadbać o skórę latem?

Człowiek

Latem skóra jest szczególnie narażona na szkodliwe czynniki, dlatego wymaga dodatkowej opieki. Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać? Które znamiona...

5

Charytatywny koncert dla Nepalu

Człowiek

Gwiazdy muzyki pop wystąpią 31 lipcana charytatywnym koncercie dla Nepalu organizowanym przez fundację Światło dla Himalajów.

5

5 mitów na temat stresu

Człowiek

Z naukowego punktu widzenia coś takiego jak stres nie istnieje. Natomiast wiara w jego szkodliwe działanie potrafi zabić!

5

Senat przyjął ustawę o in vitro

Człowiek

Ustawa przewiduje stosowanie metody zapłodnienia pozaustrojowego dla małżeństw i par, które od co najmniej roku leczyły się z powodu bezpłodności.

5

Jak uczyć się języków obcych?

Człowiek

Najtrudniej opanować kilka pierwszych języków obcych. Kolejnych kilkadziesiąt to już łatwizna. Co powoduje, że hiperpoligloci potrafią tak...

5

W Japonii gesty znaczą więcej niż słowa

Człowiek

Japończycy do perfekcji opanowali sztukę codziennej pantomimy. Znane od pokoleń gesty lub ich wystudiowany brak mogą powiedzieć więcej niż słowa.

5

Dlaczego Holendrzy są wysocy?

Człowiek

Holendrzy to najwyższy naród na świecie. Średni wzrost mężczyzn w tym kraju to 184 cm mężczyzn, natomiast kobiet - 171 cm.