5

Badania cytologiczne, czyli dobry nawyk

Człowiek

W Polsce bardzo stopniowo maleje liczba zachorowań na raka szyjki macicy i poprawia się przeżywalność kobiet chorych na ten nowotwór.

5

Kto zjadł Rockefellera?

Człowiek

W 1961 roku zaginął Michael Rockefeller. Wiele wskazywało na to, że młody antropolog został zjedzony przez papuaskich kanibali. Jak było naprawdę?

5

Cała prawda o serach

Człowiek

Dlaczego parmezan jest taki twardy? Czym się różni ser halloumi od fety? I dlaczego kozie sery są zdrowsze? Dowiedz się więcej!

5

Zabawki erotyczne dla ekologów

Człowiek

Ekologiczna presja dotknęła już najbardziej intymnej sfery naszego życia. Może w chwilach uniesień nie myślimy akurat o kondycji naszej planety,...

5

Siedzenie może zabić

Człowiek

Jedna z najczęściej wykonywanych czynności przez wielu z nas w rzeczywistości może być groźna.

5

Pierwszy przeszczep organów noworodka

Człowiek

W Wielkiej Brytanii dokonano bezprecedensowej transplantacji nerek i wątroby od dziecka, którego serce przestało bić sześć dni po urodzeniu.

5

Plastik w piwie

Człowiek

Nie, nie chodzi o widget, czyli spora kulkę wkładana przez producentów brytyjskich piw do butelki lub puszki, by napój ładnie się pienił.

5

Brak aktywności gorszy niż otyłość

Człowiek

Brak aktywności fizycznej może zabijać w Europie nawet dwa razy więcej osób niż otyłość. Takie są wyniki 12-letnich badań, w których uczestniczyło...

5

Owoce Ziemi Świętej

PROMOCJA

Konfitury z dyni, naturalne gąbki i przyprawy wytwarzane przez kobiety z palestyńskiej wioski Al-Jalama, wspierane przez Polskie Centrum Pomocy...

5

Jak rozpoznać psychopatę?

Człowiek

Osoby o niebezpiecznych osobowościach są okrutne, bezwzględne i przebiegłe; potrafią mistrzowsko manipulować i wykorzystać każdą okazję.