UFO w Sopocie

4 lipca po zachodzie słońca wzdłuż wybrzeża w pobliżu Sopotu przeleciał niezidentyfikowany obiekt latający. Migoczący wielobarwnymi światłami latający talerz wziął również kurs na historyczne centrum Gdańska.

          UFO to nowy projekt artystyczny zatytułowany “Untitled (UFO)” autorstwa Dominica Harrisa z londyńskiego Cinimod Studio i nowojorskiego artysty Petera Coffina. 

          Coffin już od dawna myślał o zorganizowaniu pokazu UFO, jednakże dopiero współpraca z Cinimod Studio dała mu szansę na urzeczywistnienie swoich fantastycznych pomysłów. Cinimod Studio jest już bowiem specjalistą od nowatorskich konstrukcji świetlnych. Talerz o średnicy siedmiu metrów został zrobiony z aluminium i wyposażony w 6-kilowatową prądnicę. Trzy tysiące diod elektroluminescencyjnych sterowano za pomocą komputera. Koniec widowiska zdradził tajemnicę, że latający obiekt jest jak najbardziej zidentyfikowany – do UFO przyczepiono 50-metrową linę i talerz pociągnął za sobą śmigłowiec Mi-2. 
Artystyczny projekt z podświetlanym pojazdem latającym zrealizowany został w ramach Festiwalu Gwiazd odbywającego się co roku w Gdańsku. JSL

www.cinimodstudio.com


  • Kategoria: Człowiek
  • Data:
  • Źródło:
  • c
Komentarze