y

Nieregularny sen zwiększa ryzyko raka

Przyroda

Nieregularny sen może zwiększyć ryzyko zachorowań na raka - twierdzą naukowcy z Holandii, którzy przeprowadzili pierwsze badania w tej dziedzinie.

y

Tłusty: naukowcy wyróżnili nowy smak

Przyroda

Słodki, słony, kwaśny, gorzki, umami oraz... tłusty. Naukowcy zidentyfikowali kolejny smak i twierdzą, że to może być klucz do walki z otyłością.

y

Kaktusy pod specjalnym nadzorem

Przyroda

Na Dzikim Zachodzie kradzieże nigdy nie były rzadkością. Jednak w XX wieku zaczęto tam kraść kaktusy! Nic dziwnego - są warte tysiące dolarów.

y

Zjawiska kwantowe wymykają się językowi

Przyroda

Zanim zaobserwujemy cząstkę, nie możemy powiedzieć, że ona gdzieś była, ale nie możemy też powiedzieć, że nie było jej nigdzie. O tym, jak język...

y

Pentakwark - nowa cząstka elementarna

Przyroda

Naukowcy z CERN potwierdzili odkrycie nowej cząstki elementarnej. Dzięki niej w końcu możliwe stanie się zrozumienie, jak zbudowana jest materia.

y

Adidasy z oceanicznych śmieci

Przyroda

Zbyt duża ilość odpadów i plastiku, która co roku trafia do oceanów to globalny problem. Firma Adidas ma nowy pomysł, jak wykorzystać te odpadki.

y

Pękniecie na Bajkale

Przyroda

Jezioro Bajkał z powodu swoich imponujących rozmiarów (powierzchnia „syberyjskiego morza” jest niewiele mniejsza od województwa mazowieckiego)...

y

Zobacz 10 najpiękniejszych minerałów!

Przyroda

Wystarczy trochę związków chemicznych i miliony lat, by powstały naturalne dzieła sztuki. Oto nasz przegląd najpiękniejszych minerałów!