u

Drony z każdej strony: zagrożenie dla...

Technika

Bezzałogowe pojazdy stają się coraz tańsze i powszechniejsze. Już niedługo mogą stadami fruwać za naszym oknem - tylko czy będą miały do tego prawo?

u

Chmury danych nie do końca bezpieczne

Technika

Przechowywanie danych w chmurze danych, czyli na zewnętrznych serwerach, może być mniej bezpieczne niż sądzimy - twierdzą eksperci po wycieku...

u

Krasnoludek wyrzeźbiony w ziarnku piasku

Technika

Na ziarnku piasku we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ wyryty został jeden z najmniejszych krasnoludków świata - ma ona zaledwie 20 mikronów wzrostu.

u

Archos, czyli czapka do słuchania muzyki

Technika

Czapka z wbudowanymi bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth uwolni użytkowników od plączących się i niewygodnych kabli - zapowiadają producenci.

u

Aplikacja znajdzie pracę za ciebie

Technika

Jak znaleźć nową pracę, właściwie jej nie szukając? W USA powstała już aplikacja mobilna, która sama się tym zajmie!

u

Po co nam podsłuch?

Technika

Sprzedaż akcesoriów szpiegowskich rośnie z roku na rok. Jednak okazuje się, że Polacy nie korzystają z nich do podsłuchiwania. Do czego...

u

Ekran zamiast okularów?

Technika

Naukowcy opracowują ekrany korygujące wzrok. Dzięki nim nawet osoby z wadami wzroku bez okularów będą mogły korzystać z najnowszych technologii.

u

Facebook rozpozna satyrę

Technika

Niepoważne treści na Facebooku już wkrótce mogą być oznaczane jako "satyra". Wszystko po to, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

u

Polacy współtwórcami systemu MODES

Technika

Z pomocą polskich naukowców międzynarodowa grupa fizyków wybudowała prototyp ruchomego modułowego systemu wykrywania materiałów radioaktywnych i...