10 naprawdę dziwnych patentów Google. Kto na to wpadł?

Mikrofon w tatuażu, klawiatura na dłoni, a nawet… popularny gest.
10 naprawdę dziwnych patentów Google. Kto na to wpadł?

W 2012 roku szefujący Google Eric Schmidt skrytykował system patentowania pomysłów. Użył sformułowania “wojny patentowe”, podczas których wynalazcy tracą bezcenny czas (i spore pieniądze) na udowodnienie, że pierwsi wpadli na swój pomysł. Jak przekonywał “chodzi o to by przekonać sędziów do zablokowania danego pomysłu w każdym kolejnym kraju, a to złe dla innowacji.”

Sprawa jest ciekawa, bo internetowy gigant jest jednym z najczęściej zastrzegających patenty podmiotów w USA. MIT Technology Review w 2013 roku donosił, że działająca w ramach Google grupa naukowców zastrzegała 10 patentów dziennie. Autorzy z MIT TR podejrzewali, że firma chce w ten sposób powoli zacząć chronić swoje udziały w systemie Android, na wzór Apple podczas przedstawienia iPhone’a w 2007 roku. 

Część z patentów znane jest i używane przez wielu z nas, jak choćby mechanizm słynnej wyszukiwarki internetowej. Inne wynalazki dopiero rodzą się w laboratoriach i przechodzą testy, jak choćby automatyczne samochody nie wymagające kierowcy. 

Są także takie patenty, które… budzą zdziwienie. Zobaczcie sami! —–> 

Źródło: How Stuff Works