Kosmiczni turyści wzniosą się na wysokość ok. 100 km. Na tej wysokości widać już wyraźnie czarną przestrzeń kosmiczną pełną gwiazd. Z okien samolotu można będzie na własne oczy przekonać się, że Ziemia jest kulą. Można będzie także przez kilka minut podróżować w stanie nieważkości.

Holenderskie linie lotnicze KLM oferują lot na orbitę wspólnie ze Space Experience Curacao (SXC) i amerykańskim XCOR. Loty będą odbywały się suborbitalnym statkiem należącym do XCOR, który ma swoją główną bazę na pustyni Mojave.

– Wspieramy program lotów kosmicznych, ponieważ jego cele doskonale współgrają z prekursorskim charakterem linii KLM. Zależy nam, aby przestrzeń kosmiczna stała się bardziej dostępna, ale w chcemy dążyć do tego w sposób racjonalny i odpowiedzialny – podkreśla Ellen van Ginkel, przedstawiciel biura prasowego KLM w Amsterdamie.

Zostać uczestnikiem Flying Blue może zostać każdy pasażer linii Air France i KLM. W Polsce jest już 19 tysięcy uczestników tego programu lojalnościowego. Koszt biletu na lot suborbitalny w promocyjnej ofercie KLM to około 98 tys. dolarów.