Firma Google udostępniła kolekcję niesamowitych zdjęć naszej planety, które pokazują, jakie konsekwencje dla przyrody niosą przemiany dokonywane przez ludzi.

Projekt o nazwie Timelapse, został przeprowadzony przez agencję NASA i Stany Zjednoczone i Amerykański Instyt Geologiczny. Zdjęcia, zrobione przez satelitę Landsat w latach 1984 - 2012 zostały skompresowane z bilionów pikseli do małych plików GIF i ruchomych map.

"Jest to najpełniejszy obraz zmian naszej planety, jaki kiedykolwiek został publicznie udostępniony" - twierdzą przedstawiciele Google.  "Mamy nadzieję, że ten projekt przyczyni się do zwiększenia świadomości kondycji naszej planety".

Projekt pokazuje ogromne przemiany środowiska naturalnego, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich dwóch dekad m.in. w rejonie lodowca Columbia, brazylijskich lasów czy kopalni węgla kamiennego w Wyoming.

Najnowsze badania wskazują, że Amerykanie przykładają mniejszą wagę do ekologii niż w 1970 roku. Większość ankietowanych zdaje sobie jednak sprawę z zachodzących zmian klimatycznych i dostrzega w nich udział człowieka.