6 aplikacji, które poprawią działanie mózgu

Pomogą się wyspać, rozładują stres, zwiększą koncentrację, a nawet zwalczają depresję. Oto 6 aplikacji, które korzystnie wpływają na mózg!

Czy można być szczęśliwszym dzięki smartfonowi? Okazuje się, że tak. Z pomocą przychodzą psychoaplikacje, czyli to programy instalowane na smarfonach, które mogą poprawić funkcjonowanie naszego umysłu. Oto kilka z nich:

1. Dream: ON

Eksperymentalna aplikacja, pomagająca dobrze się wysypiać. Monitoruje fazy snu i w odpowiednich momentach emituje uspokajające dźwięki.

2. Personal Zen

Prosta gra pomagająca rozładować stres i przezwyciężyć stany lękowe.

3. My Happy Place

Aplikacja gromadząca w jednym miejscu wszystko, co użytkownika rozwesela i poprawia mu nastrój: zdjęcia rodziny, śmieszne filmy, ulubione piosenki itp.

4. Lumosity

Program zawierający gry i zabawy umysłowe podzielone na pięć kategorii: pamięć, koncentracja, szybkość myślenia, elastyczność i rozwiązywanie problemów.

5. MoodKit – Mood Improvement Tools

Jedna z dwóch (obok How Are You App) najbardziej zaawansowanych aplikacji dla osób zmagających się z depresją i wahaniami nastroju.

6. How Are You App

Główny konkurent programu MoodKit. Podstawowa różnica między nimi jest taka, że How Are You App dostępna jest także w polskiej wersji językowej. Program polecany jest osobom zmagającym się z lekką lub średnią depresją.