A co, jeśli będziemy musieli żyć bez węchu? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o zaburzeniach odczuwania zapachów.

Na co dzień często nie doceniamy zmysłu węchu. Jednak odgrywa on w naszym życiu ważną rolę, o czym przekonują się osoby z zaburzeniami takimi jak anosmia (piszemy o tym w najnowszym wydaniu magazynu “Focus”). Osoby, które nie czują zapachów – np. po przechorowaniu COVID-19 – są bardziej narażone na wypadki, często też tracą apetyt. Zaburzenia węchu wpływają też na stan emocjonalny i mogą mieć związek z depresją.

Dlaczego ten zmysł jest dla nas taki ważny? A co gdybyśmy musieli żyć w świecie bez zapachów? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – prof. dr hab. Ewa Czerniawska z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o poznaniu ucieleśnionym i emocjach.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 17 kwietnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!