A co, jeśli co roku będzie nowa pandemia? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o przyszłości chorób zakaźnych.
A co, jeśli co roku będzie nowa pandemia? [AUDYCJA]

Choć liczba zachorowań i zgonów z powodu COVID-19 spada, eksperci ostrzegają, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Możliwe, że w sierpniu doświadczymy jej kolejnej fali. Mogą też pojawić się jeszcze groźniejsze warianty koronawirusa lub nowe, nieznane wcześniej mikroby, które nas zaatakują.

A co, jeśli pandemia nigdy się nie skończy? Czy jesteśmy przygotowani na stawianie czoła kolejnym groźnym chorobom zakaźnym? O tym opowie prof. Robert Flisiak – kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o szczepionkach, wykrywaniu wirusów i digitalizacji medycyny.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 10 lipca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!