A co, jeśli kolonizacja innych planet jest jedynym wyjściem? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o eksploracji kosmosu i szansach na przeniesienie cywilizacji poza Ziemię.
A co, jeśli kolonizacja innych planet jest jedynym wyjściem? [AUDYCJA]

Loty w kosmos stały się ostatnio modne. Kolejni miliarderzy odbywają wycieczki do granicy ziemskiej atmosfery i zapowiadają regularne loty turystyczne. Niektórzy, jak Elon Musk, zapowiadają nawet utworzenie pozaziemskich kolonii – przyczółków naszej cywilizacji w kosmosie.

A co, jeśli kolonizacja innych planet jest jedynym wyjściem? Co sprawia, że ludzie planują podbój kosmosu? O tym opowie mój rozmówca w studiu TOK FM – Paweł Frelik, profesor w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, kulturoznawca, badacz gatunków spekulatywnych.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o wizjach science fiction, eksploracji kosmosu i kosmicznej inżynierii.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 14 sierpnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!