Adidasy z drukarki 3D

Adidas rozpoczyna współpracę z firmą specjalizująca się w druku 3D. Wkrótce buty biegowe będą indywidualnie dopasowywane do stopy każdego biegacza i drukowane na miejscu, w sklepie!

Adidas rozpoczyna współpracę z firmą Materialisespecjalizująca się w druku 3D. Dzięki tej współpracy firma chce zaproponować klientom dużą możliwość personalizacji butów i dokładne dopasowanie do konkretnych potrzeb.

W sklepach marki wkrótce mają się pojawić specjalnie zaprojektowane bieżnie, które zbiorą dokładnie informacje nt. ruchów i budowy ciała. Trójwymiarowy skan stopy pozwoli na błyskawiczne wydrukowanie buta w technologii 3D. 

– Futurecraft 3D to na razie prototyp i projekt, który bardzo chcielibyśmy wprowadzić na rynek. Zastosowaliśmy w nim jedyne w swoim rodzaju połączenie nowatorskiego procesu produkcji i materiałów. Drukowana w technologii 3D cholewa pozwala nam nie tylko tworzyć bardzo dobre buty biegowe, ale także wykorzystywać dane, które zbieramy. Dzięki temu możemy zaspokajać potrzeby każdego sportowca – mówi Eric Liedtke odpowiedzialny za globalne marki w firmie Adidas.