Aplikacja pomoże uniknąć znajomych

Większość społecznościowych informacji służy zrzeszaniu i zbliżaniu do siebie ludzi. Cel nowej aplikacji jest dokładnie odwrotny.

Aplikacja Cloak wykorzystuje lokalizację, jaką ludzie definiują, używając innych mediów społecznościowych, takich jak m.in. Foursquare  i Instagram. Dzięki temu użytkownicy otrzymują powiadomienie, że osoba, której nie chcą spotkać, znajduje się w pobliżu. 

Cloak wpisuje się w nowy trend sekretnych aplikacji, antyspołecznościowych.

Inne aplikacje tego rodzaju jak np. Snapchat, która kasuje pliki foto i wideo sekundę po tym, jak zostaną wyświetlone czy Secret, która pozwala na anonimowe wysyłanie wiadomości, zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników na całym świecie. 

Podobnie WhatsApp, komunikator, który obsługuje prywatne wiadomości, który niedawno został kupiony przez Facebooka za 19 mld dolarów, wskazuje, że nowym trendem jest powrót do prowadzenia i utrzymywania prywatności rozmów online. 

Aplikacja Cloak reklamuje się jako niezawodna metoda na unikanie byłych partnerów, współpracowników czy innych osób, na które wolelibyśmy nie wpadać. Została stworzona przez programistę Briana Moore’a i byłego dyrektora kreatywnego serwisu Buzzfeed, Chrisa Bakera. 

Więcej na stronie: https://itunes.apple.com/