Aplikacja znajdzie nerkę

Płacenie rachunków, zamawianie jedzenia, czy kupowanie ubrań – to wszystko bez problemu robimy już online. W USA powstała aplikacja, która do sieci przenosi także poszukiwanie organów do przeszczepu.

Aplikacja stworzona przez firmę OrganJet Corporation ma być prostym, tanim i szybkim sposobem na wyszukanie potrzebnych narządów. Użytkownicy serwisu będą mogli znaleźć najbliższe centrum transplantologii i wyszukać najkrótszy czas oczekiwania na przeszczep. 

Zdaniem przedstawicieli OrganJet Corporation, co roku marnuje się od 500 do 2500 organów, a ponad 5000 osób umiera nie doczekawszy przeszczepu. Nowa aplikacja ma ułatwić przepływ informacji i połączyć potrzebujące osoby z miejscami, w których będą mogły zrobić przeszczep.

Twórcy aplikacji podkreślają także, że ich narzędzie zmniejszy także dysproporcję między poszczególnymi stanami USA, w których czas oczekiwania waha się od 5 lat oczekiwania na operację nawet do 6 miesięcy.

Aplikację można znaleźć na stronie internetowej OrganJet w zakładce “Services”. Aplikacja pokazuje mapę i pozwala znaleźć centrum transplantologii po wpisaniu kodu pocztowego.