Apple się chwali: Stażyści wreszcie nie muszą pracować po godzinach

Foxconn, jeden z największych producentów iPhone’ów firmy Apple, właśnie został przywołany do porządku przez giganta. Chodzi o wykorzystywanie pracowników.
Apple się chwali: Stażyści wreszcie nie muszą pracować po godzinach

Sprawa ma początek w raporcie Financial Times, który stwierdził, że przynajmniej sześciu uczniów pracowało na stażach ponad 11 godzin dziennie. Miało to miejsce w fabryce w prowincji Henan, gdzie wytwarza się iPhone’y X. Jest to niezgodne z chińskim prawem, które nie pozwala osobom młodym pracować dłużej niż 40 godzin w tygodniu.

W fabryce w Zenghzhou pracuje około 3 tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych. Apple oświadczył, że wspominana w raporcie szóstka pracowała z własnej woli, ale “nie powinno się pozwalać im na pracę po godzinach.”

Zarówno Apple jak i Foxconn zapewniają, że stażyści są “wynagradzani i zapewnia im się benefity”.

“Apple jest bardzo zaangażowane w to by każdy w naszych łańcuchu dostaw był traktowany z szacunkiem i godnością, na jaką zasługuje” – czytamy w oświadczeniu.

Tylko w okresie od lipca do sierpnia tego roku Apple sprzedał 46,6 milionów iPhone’ów. Najnowszy model, iPhone X, powstał z okazji 10-lecia urządzenia i jest najdroższą do tej pory wersją gadżetu.

Źródło: BBC