Apple zaprezentował IOS 7

Firma Apple zaprezentowała najnowszą wersję systemu operacyjnego dla swoich smartfonów, tabletów i iPodów touch – iOS 7.

IOS 7 przez producentów jest uważana za najbardziej radykalną zmianę od 2007 roku, kiedy na rynek trafił pierwszy iPhone.

System wyróżniają liczne zmiany w interfejsie użytkownika. Zgodnie z zapowiedziami IOS 7 ma nowoczesny layout z płaskimi ikonami, które zmieniają perspektywę na podstawie informacji z żyrokompasu. Nowe oprogramowanie jest bardziej minimalistyczne, ale też bogate w liczne nowości i ułatwienia. 

Jedną z nich jest centrum kontroli, które daje łatwy dostęp do połączeń bezprzewodowych i multitasking, dzięki któremu użytkownicy będą mogli z łatwością przemieszczać się między aplikacjami. Zniesienie ograniczeń dotyczy także przeglądarki internetowej – teraz posługując się Safari użytkownicy będą mogli oglądać więcej niż 8 kart jednocześnie. 

Zmiany będą także widoczne w aplikacji fotograficznej, która została wzbogacona w bogaty wybór filtrów. Nowością jest AirDrop, czyli aplikacja do dzielenia się plikami ze znajomymi. iCloud umożliwia udostępnianie zdjęć i filmów.

ISO 7 będzie dostępny dla użytkowników już od jesieni tego roku.