Biały tygrys zastrzelony w Gruzji

Policja zastrzeliła białego tygrysa, który ze skutkiem śmiertelnym zaatakował mężczyznę na ulicach Tbilisi.

Zwierzę wydostało się z ogrodu zoologicznego po powodzi, która kilka dni temu nawiedziła stolicę Gruzji. Biały tygrys rzucił się do gardła mężczyźnie, powodując jego śmierć na miejscu, a następnie zranił kolejnego przechodnia. Do zdarzenia doszło na jednym z centralnych placów Tbilisi.

Wcześniejsze doniesienia podawały, że mężczyznę zaatakował lew. Powódź w Tbilisi spowodowała śmierć setek zwierząt w miejscowym zoo. Część z nich wydostała się na wolność. Światowe media publikują zdjęcia hipopotamów, lwów czy niedźwiedzi, które można teraz zobaczyć na ulicach miasta. Miejscowe władze apelują do mieszkańców i turystów, by pozostali w domach czy hotelach i za wszelką cenę unikali kontaktu ze zwierzętami. 

Białe tygrysy to przyrodnicze osobliwości, poszukiwane przez ogrody zoologiczne na całym świecie. W naturze te zwierzęta żyją jedynie w subtropikalnych lasach Bengalu. Wszystkie białe tygrysy trzymane w ogrodach zoologicznych pochodzą od jednego ojca o imieniu Mohman, którego schwytano w 1820 roku. 

Czytaj więcej: