Boeing Black: Telefon do zadań specjalnych

Prędzej ulegnie zniszczeniu niż pozwoli na wyciek tajnych informacji. Nowy smartfona Boeinga powstał z myślą o prowadzeniu ściśle tajnej komunikacji.

Producent, lepiej znany ze swoich samolotów, podkreśla, że nowy smartfon umożliwi organizacjom bezpieczny dostęp do tajnych informacji i sprawne realizowanie misji. Kluczowe funkcje Boeinga Black to szyfrowanie dysku, sprzętowe szyfrowanie, wbudowane bezpieczne komponenty i zapewnienie autentyczności oprogramowania. Telefon został tak zaprojektowany, że może wykasować wszystkie dane, jeżeli wykryje, że ktoś próbuje otworzyć obudowę. 

Boeing Black posiada 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD (540×960 pix), dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9, moduł Bluetooth 2.1, złącze microSD oraz akumulator 1590 mAh. Działa w sieciach GSM, 3G oraz LTE. Budowa modułowa zapewnia możliwość dodania powiększonego akumulatora, moduł do połączeń satelitarnych czy czujników lokalizacyjnych.

Model o nazwie Black to kolejny smartfon, który dołącza do nowej linii urządzeń wyposażonych w dodatkowe zabezpieczenia. Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie swoją premierę miał także Blackphone, który także pozwala zachować prywatność, ale jest przeznaczony dla klientów prywatnych i biznesowych. 

Firma Boeing obecnie zapewnia bezpieczną komunikację członków amerykańskiego rządu, w tym prezydenta Baracka Obamy. 

Więcej:smartfony