Chipsy z kofeiną

Firma Rudolph Foods wprowadziła na rynek pierwsze na świecie chipsy zawierające kofeinę. Produkt nazywa się Engobi – Energy go bites.

Chipsy zostały pomyślane dla osób, które lubią długo spać i często się zdarza, że przed wyjściem do pracy nie zdążą nawet wypić stawiającej na nogi małej czarnej, nie mówiąc już o śniadaniu. Producenci nowości twierdzą, że dzięki Engobi wielbiciele chipsów upieką dwie pieczenie na jednym ogniu. Prosto w drodze do pracy mogą oni otworzyć i schrupać paczkę chipsów. Prawdziwi amatorzy czarnego napoju nie będą, naturalnie, zadowoleni z takiego zamiennika, zwłaszcza, że nie zastąpi on charakterystycznego smaku kawy. Spróbować jednak nie szkodzi. Chipsy Engobi nie pozostawiają tłustych plam na ubraniach, nadają się więc do jedzenia w czasie drogi.
Chipsy ziemniaczane nie tylko zapewniają organizmowi 140 mg kofeiny (co odpowiada jednej filiżance kawy), lecz także zaspokoją głód (paczka chipsów ma 220 kalorii). Dla porównania – przeciętna puszka napoju energetycznego o pojemności 0,33 l zawiera około 100 mg kofeiny. Chipsy wbrew pozorom nie mają smaku kawy – na razie można je kupić w dwóch wersjach smakowych: cytrynowej i cynamonowej. JSL
źródło:www.engobi.com