Chyba nie przekonam się do bigosu? Polska i Polacy włoskim okiem. [PODCAST JAK NAS WIDZĄ]

Do Polski przyjechał, aby wziąć udział w telewizyjnym show kulinarnym. Nad Wisłą poczuł się tak dobrze, że postanowił zostać na dłużej.

Zwykle lubimy myśleć, że nie ma jednych Włoch. Inna jest mieszczańska, zamożna Północ, inne jest wiejskie Południe, gdzie czas nie zawsze idzie w zgodzie z tym wybijanym przez zegar. Gdzie jednak w takim układzie ulokować Rzym?

Wieczne miasto ma w sobie zarówno pierwiastek Północy, jak i Południa. I taki jest również Matteo Brunetti, bohater nowego odcinka podcastu magazynu Focus „Jak nas widzą”. Matteo zaraża energią, ma w oku delikatny szaleńczy błysk, a przy tym jest doskonale zorganizowany. Po sukcesie telewizyjnym, dał się poznać nie tylko jako doskonały kucharz, ale również jako świetny rozmówca.

W rozmowie z Łukaszem Załuskim Matteo opowiada o swoim rzymskim dzieciństwie, rodzinnych smakach, a także o pierwszych spotkaniach z Polską i naszą kuchnią.

W kolejnych odcinkach podcastu „Jak nas widzą” redaktor naczelny Focusa rozmawia po polsku z obcokrajowcami nie tylko o krajach ich pochodzenia, ale również na temat Polski i Polaków widzianych z dalekiej perspektywy.