Co, jeśli pracy nie będzie? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o przyszłości pracy i bezrobocia.
Co, jeśli pracy nie będzie? [AUDYCJA]

Ekonomiści ostrzegają, że w niedalekiej przyszłości szeroko rozumiana automatyzacja – od algorytmów sztucznej inteligencji po roboty – zacznie odbierać nam miejsca pracy na dużą skalę. Według niektórych wizji czeka nas globalne bezrobocie i konieczność zapewnienia ludziom pieniędzy na zaspokojenie potrzeb życiowych, np. za pomocą dochodu gwarantowanego.

Czy faktycznie może być tak, że pracy zabraknie? I jak wtedy będziemy spędzali czas? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Anna Gromada, współzałożycielka Fundacji Kaleckiego, badaczka Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o przyszłości pracy, pracy zdalnej , uzależnieniu od technologii, edukacji przyszłości oraz innowacjach społecznych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 25 sierpnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!