W Polsce działają już pierwsze, testowe nadajniki superszybkiej sieci komórkowej 5G. Zgodnie z zapowiedziami ma ona umożliwić bezprzewodowy transfer danych z szybkością rzędu gigabitów na sekundę. Jednak planom wprowadzenia tej technologii towarzyszą wątpliwości i plotki. Nie brak też zawirowań politycznych, związanych z firmą Huawei.

Czy sieć 5G będzie bezpieczna dla zdrowia? I do czego będzie potrzebna tak szybka transmisja danych? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Justyna Adamczewska, dyrektor Rozwoju Operacyjnego Techniki w Orange Polska oraz dr Szymon Wierciński, ekspert od nowych technologii z Akademii Leona Koźmińskiego.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o internetowym wideo, świecie bez internetu, cyberbezpieczeństwie i dronach.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 15 lutego o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!