Coaching Espresso: Jak Fenix z popiołów, czyli co dobrego jest w zmianie? [WIDEO]

Zmiana to szansa na rozwój. Wymusza ją często chaos, który prowadzi do kryzysu lub odwrotnie – w wyniku kryzysu wpadamy w chaos. Kryzys zaś, jeżeli potrafimy się z nim odpowiednio obchodzić, jest świetnym źródłem wewnętrznej i zewnętrznej zmiany na lepsze. O chaosie, kryzysie i tym, jak przekuć je w sukces rozmawiają Sylwia Monostori – redaktorka prowadząca magazynu „Coaching” i Marcin Capiga – coach, mentor i właściciel firmy szkoleniowo-doradczej Training Tree.

W nowym odcinku cyklu „Coaching Espresso” Sylwia Monostori i Marcin Capiga rozmawiają o chaosie i kryzysie, z którymi nie raz przychodzi nam się mierzyć – czy to w życiu zawodowym, czy prywatnym.

Kryzys odkrywa prawdę. W kryzysie wszystko jest popękane i rozwarstwione, ale – jak mówi Alan Seale – dzięki temu właśnie łatwiej zajrzeć nam do środka i odkryć sedno: przyczynę i rozwiązanie. Być może niewygodne dla nas, bolesne, wstydliwe, ale prawdziwe.

Chaos może przyspieszać to, co nieuniknione, dzięki czemu szybciej możemy przejść do etapu pozytywnej transformacji. A im większy dramat – twierdzi Seale – tym większa na to szansa.

O sposobach przechodzenia przez zmianę i tym, że z kryzysów i chaosu warto wyciągać lekcje, posłuchacie w nowym odcinku, a tutaj znajdziecie wszystkie części „Coachingu Espresso”.