Czego musimy się nauczyć, by uratować Ziemię? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o zapobieganiu katastrofie klimatycznej.

O przegrzewaniu planety i katastrofie klimatycznej mówi się od dawna, a jednak te kwestie nadal nie są wystarczająco zrozumiałe dla dużej części społeczeństwa. Polacy nie są też przekonani do zmian, jakie trzeba będzie wprowadzić w naszym stylu życia, by uniknąć dalszego niszczenia klimatu. Czasu na ich wprowadzenie mamy coraz mniej, dlatego kluczowe znaczenie ma edukacja.

Jak opowiadać o klimacie, by przekonać ludzi do zaakceptowania zmian? I czy można je wprowadzić sprawiedliwie w skali globalnej? O tym opowiedzą moi rozmówcy w studiu TOK FM: Joanna Maraszek, wiceprezeska Planet-A Foundation i Michał Kruszyński, prezes Planet-A Foundation.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o transformacji energetycznej, plastiku i suszy.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 24 kwietnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!