Czy Polacy potrzebują edukacji finansowej? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o finansach i edukacji.
Czy Polacy potrzebują edukacji finansowej? [AUDYCJA]

24 stycznia wypada Międzynarodowy Dzień Edukacji. Od dawna mówi się o tym, że na podstawowym poziomie powinna ona obejmować także finanse. Według badania “Edukacja finansowa Polaków 2021” aż 85 proc. z nas jest zdania, że potrzebuje edukacji finansowej, podczas gdy tylko 5 proc. uważa, że nie ma takiej konieczności. Jednak takiej wiedzy nie zapewnia nam szkolnictwo.

Skąd czerpać wiedzę na temat finansów? I jak zadbać o to, by młode pokolenie wiedziało, co to jest inflacja czy oprocentowanie kredytu? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Agnieszka Kossakowska, członkini stowarzyszenia ACCA, Senior Finance Manager w IAC Group.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o inwestowaniu, ryzyku finansowym i usługach finansowych dla młodych ludzi.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 22 stycznia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!