Czy technologię w ogóle da się kontrolować? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o rozwoju technologii i naszym wpływie na nie.
Czy technologię w ogóle da się kontrolować? [AUDYCJA]

Nasze podejście do technologii najczęściej przyjmuje dwie formy. Albo podchodzimy do niej entuzjastycznie i uważamy, że zmienia nasz świat na lepsze, albo boimy się jej i uważamy, że generalnie nam szkodzi. Często też sądzimy, że możemy nad technologią zapanować – albo samodzielnie, albo za pomocą przepisów czy agend rządowych.

Czy kontrolowanie rozwoju technologii w ogóle jest możliwe? A jeśli nie, to jaki realny wpływ na nią możemy mieć? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Natalia Hatalska, analityczka trendów, szefowa i założycielka InFuture Institute.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o prywatności, wpływie technologii na ludzkość i uzależnieniach technologicznych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 28 sierpnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!