Czy to już koniec prywatności? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, czy prywatność można jeszcze obronić.
Czy to już koniec prywatności? [AUDYCJA]

W grudniowym numerze “Focusa” piszemy m.in. o tym, co można wyczytać z twarzy człowieka. Okazuje się, że sztuczna inteligencja potrafi określić np. preferencje seksualne osoby, analizując tylko jedno jej zdjęcie. Podobne badania wykazały, że praktycznie nie mamy już możliwości obrony swej prywatności. Algorytmy komputerowe są w stanie dowiedzieć się o nas znacznie więcej, niż chcielibyśmy ujawniać.

Czy to już koniec prywatności? A jeśli tak, to jak żyć w świecie permanentnej inwigilacji? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Katarzyna Szymielewicz, prezeska fundacji Panoptykon oraz prof. Michał Kosiński, absolwent Uniwersytetu SWPS, wykładowca w Stanford Graduate School of Business.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o prywatności, cyfrowej inwigilacji, badaniach konsumenckich, sztucznej inteligencji w psychologii i o tym, co mogą nam odebrać nowe technologie.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 2 grudnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!