Czy w internecie trwa kolejna zimna wojna? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o internetowych zagrożeniach.

Coraz częściej pojawiają się informacje o atakach hakerskich, za którymi mogą stać służby specjalne różnych krajów. Przykładem może być wirus Petya, który doprowadził m.in. do wyłączenia prądu na sporych obszarach Ukrainy. Eksperci mówią wręcz o nowym rozdziale zimnej wojny – tym razem prowadzonym jednak przede wszystkim w internecie i obejmującym także dezinformację czy wywieranie nacisku na polityków.

Jak groźne mogą być tego typu działania? I co może zrobić przeciętny internauta w czasach zimnej cyberwojny? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM – Krzysztof Zieliński z Gemiusa.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o inwigilacji, świecie bez internetu, podziałach w sieci i postprawdzie.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 22 lipca o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!