Czy w przyszłości będziemy płacić implantami lub myślami? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o płatnościach przyszłości.

Polacy nadal najczęściej płacą gotówką, choć szybko przekonali się też do używania kart, zwłaszcza zbliżeniowych. Natomiast wykorzystywanie wszechobecnych smartfonów do płacenia to nadal rzadkość. I w sumie nic dziwnego, ponieważ powinno to być przede wszystkim proste, a w przypadku aplikacji mobilnych nie zawsze tak jest. Niewiele tu zmieniają coraz bardziej dostępne rozwiązania biometryczne (o których pisaliśmy jakiś czas temu), takie jak czytniki linii papilarnych w telefonach.

Jakie więc będą płatności przyszłości? Czy zamiast pieniędzy będziemy używać implantów, a może samych fal mózgowych? O tym opowiedzą Jolanta Rycerz z First Data Polska i Kacper Nosarzewski z 4CF.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o bankowości mobilnej, walutach elektronicznych i płatnościach (z 2014 r.), a także nowy raport o płatnościach przygotowany przez 4CF.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 22 kwietnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!