Czy warto odwiedzać wirtualne muzea? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM! W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o wirtualnych muzeach i wirtualnej sztuce.

Od pewnego czasu wśród moich znajomych popularność zdobywa darmowa aplikacja Daily Art. Dzięki niej możemy codzennie zapoznać się z jakimś dziełem sztuki. Ze zdziwieniem przekonałem się, że jest to produkt polski! Nasz kraj nie jest liderem w dziedzinie edukacji artystycznej, ale może właśnie nowe technologie to zmienią? Czy wirtualne wystawy, aplikacje muzealne lub druk 3D zachęcą nas do częstszych kontaktów z kulturą i sztuką?

O tym porozmawiam z Moniką Bończą-Tomaszewską, wicedyrektorką Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Zuzą Stańską, założycielką firmy Moiseum, prelegentką Geek Girls Carrots.

A to wystąpienie Zuzy Stańskiej na spotkaniu dla muzealników Metamuzeum:

Przy okazji polecam też archiwalne audycje o digitalizacji kultury, nowych technologiach w sztuce, otwartych zasobach oraz neuroestetyce.

Nowego odcinka “Człowiek 2.0” możecie posłuchać 21 marca po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!