Czy warto zastępować ludzi maszynami? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o robotyzacji w Polsce.

Robotyzacja kojarzy nam się z nowoczesnością, ale też z zagrożeniami dla rynku pracy. Obawiamy się, że coraz doskonalsze i wydajniejsze maszyny skażą wielkie rzesze ludzi na bezrobocie. Jednocześnie Polska jest jednym z najmniej zrobotyzowanych krajów w Europie – pod tym względem wyprzedzają nas m.in. Czechy i Słowacja.

Czy ta sytuacja zmieni się w najbliższych latach? I w jaki sposób powinniśmy uczyć się współpracy z robotami? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM – Jędrzej Kowalczyk z FANUC Polska Sp. z o.o., jeden z mentorów projektu Jutronauci 2019.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o robotyce konsumenckiej, rozmowach z czatbotami, robotach edukacyjnych, sztucznej inteligencji oraz trendach na rynku pracy.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 19 października o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!