Danielle, czyli całe życie w 5 minut

Zobacz niezwykły klip, który zaledwie w kilka minut pokazuje całe życie!

Popularny w internecie klip pt. “Danielle” to dzieło reżysera Anthon’ego Cerniello. Jak udało się osiągnąć tak niezwykły efekt?

Reżyserzostał pewnego razu zaproszony na Święto Dziękczynienia do swojej przyjaciółki Danielle. Właśnie tam razem z fotografem Keithem Sirchio zrobił serię portretowych zdjęć członków jej rodziny. Wszystkie zdjęcia wykonano w takich samym warunkach i pozycjach. Autor wykorzystał średnioformatowy aparat Hasselblad, a następnie zeskanował zdjęcia przy użyciu skanera bębnowego. Dalej przeszedł do obróbki zdjęć.

Do projektu zaangażowano także zespół grafików. To oni stworzyli portrety, które stanowiły połączenie między poszczególnymi zdjęciami. Efekt jest doskonały, dziwny, a nawet wstrząsający. Powstał jedyny w swoim rodzaju klip, który przedstawia całe życie – od dzieciństwa do później starości – zaledwie w kilka minut.

Uwaga: Film robi naprawdę mocne wrażenie, jeśli obejrzy się go od początku do końca bez przeskakiwania do kolejnych etapów. Warto także wsłuchać się w muzykę.

Danielle from Anthony Cerniello on Vimeo.

 

Więcej:technika