Dlaczego warto badać jednokomórkowce? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o badaniach nad protistami i ewolucji organizmów jednokomórkowych.
Dlaczego warto badać jednokomórkowce? [AUDYCJA]

Najprostsze organizmy na Ziemi składają się z zaledwie jednej komórki. Część z nich, np. bakterie, często pojawia się w codziennych rozmowach. Inne są mniej znane, choć też odgrywają ważną rolę. Przykładem mogą być protisty, do których zaliczamy organizmy znane dawniej jako pierwotniaki oraz glony.

Gdzie występują? I w jaki sposób badania nad nimi rzucają światło na naszą ewolucję? O tym opowie moja rozmówczyni w TOK FM – dr Anna Karnkowska z Instytutu Biologii Ewolucyjnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o wykrywaniu wirusów, proteazach i antybiotykach.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 7 sierpnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!