Do czego jest dziś potrzebna filozofia? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o współczesnym renesansie filozofii.

Z liceum i ze studiów wyniosłem przekonanie, że lekcje filozofii są nudne i nic nie wnoszą. Jednak w wielu krajach, takich jak Francja, Hiszpania czy Finlandia ten przedmiot jest obowiązkowy. Także i Polsce coraz częściej mówi się o tym, że filozofia staje się coraz bardziej potrzebna. “Pozwala mądrze działać. Uprawiaj ją wszędzie” – zachęca Marcin Fabjański w artykule dla magazynu “Coaching”.

Czy filozofia faktycznie staje się dziś bardziej popularna? I do czego jest nam potrzebna w erze nowych technologii i sztucznej inteligencji? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Katarzyna Sroczyńska, redaktorka kwartalnika “Przekrój” oraz Adam Aduszkiewicz, filozof, tłumacz i coach.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o sceptycyzmie, uważności, porażkach i czatbotach, a także artykuły Adama Aduszkiewicza z magazynu “Coaching”.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 12 sierpnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!