Robot edukacyjny Photon to dobry przykład polskiej innowacyjności. Narodził się jako projekt zespołu z Politechniki Białostockiej, rozwinął w startup (nominowany m.in. w naszym plebiscycie "Soczewki Focusa 2016") i zyskał dużego partnera - wydawnictwo MAC Edukacja, które w tym roku będzie wprowadzać Photona do szkół. Nad robotem pracowali nie tylko elektronicy, programiści i specjaliści od designu, ale też psychologowie.

Czego może nauczyć dzieciaki maszyna taka jak Photon? I jak skutecznie wykorzystywać nowe technologie w edukacji? O tym opowiedzą w studiu TOK FM moi goście z Centrum Współpracy z Biznesem Uniwersytetu SWPS: psycholog nowych technologii Katarzyna Żukowska i psycholog Krzysztof Rzeńca.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o nauce kodowania m.in. dla kilkulatków, uczniów i niepełnosprawnych, o robotyce konsumenckiej, majsterkowaniu i młodych wynalazcach.

Nowego odcinka "Człowieka 2.0" możecie posłuchać 2 września o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!