Do czego są potrzebne nowe materiały ceramiczne? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o ceramice.

Ceramikę kojarzymy najczęściej z zastawą stołową i instalacjami łazienkowymi. Jednak materiały ceramiczne mają o wiele szersze zastosowania, a badania nad nimi wciąż prowadzą do nowych odkryć. Dotyczą one zwłaszcza inżynierii materiałowej, która poszukuje rozwiązań niezbędnych do rozwoju technologii.

Jakie badania nad ceramiką prowadzi się w Polsce? I w jaki sposób mogą one pomóc w rozwoju energetyki wodorowej? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – dr hab. inż. Aleksandra Mielewczyk-Gryń, profesor Politechniki Gdańskiej.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o nowych technologiach w energetyce, dekarbonizacji i roli wsi w produkcji energii odnawialnej.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 27 lutego o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!