Do czego w seksie potrzebna jest uważność? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o seksualności i samoświadomości.

Uważność (po angielsku mindfulness) to szczególny rodzaj uwagi – świadomej, nieoceniającej i skierowanej na bieżącą chwilę. Na pierwszy rzut oka taka praktyka nie kojarzy nam się z seksem, który często jest spontaniczny, emocjonalny i niekoniecznie wiążący się ze skupieniem. Jednak uważność może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze życie intymne, zwłaszcza w warunkach pandemicznych.

Na czym polega uważne podejście do seksu? I dlaczego warto mieć dobry kontakt z własnym ciałem? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Izabela Jąderek, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny i certyfikowany nauczyciel mindfulness programu MBSR.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o uważności i bliskości.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 10 kwietnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!