Do czego wykorzystujemy dane satelitarne? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o polskich technologiach satelitarnych.
Do czego wykorzystujemy dane satelitarne? [AUDYCJA]

To, że nad naszymi głowami krążą satelity, stało się już elementem codzienności. Czasami widzimy je gołym okiem na nocnym niebie. Codziennie korzystamy z technologii, takich jak łączność satelitarna czy systemy nawigacyjne. Jednak dane dostarczane przez satelity są bardzo cenne dla współczesnej gospodarki.

Skąd się biorą i gdzie są przechowywane? W jakich dziedzinach życia mogą znaleźć zastosowanie? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM – Kinga Gruszecka z Polskiej Agencji Kosmicznej i Monika Krzyżanowska z firmy CloudFerro.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o projektach satelitarnych, nawigacji i eksploracji kosmosu.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 18 grudnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!