Facebook rozpozna satyrę

Niepoważne treści na Facebooku już wkrótce mogą być oznaczane jako “satyra”. Wszystko po to, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Facebook testuje nową funkcję, która ostrzega użytkowników przed niepoważnymi treściami publikowanymi w internecie. Wszystko po to, by nie doprowadzić do nieporozumienia i wprowadzenia użytkowników w błąd. Właśnie dlatego niepoważne treści miałyby na początku zawierać ostrzegawczy napis “satyra”. 

– Prowadzimy testy, w ramach których napis „satyra” pokazuje się w strumieniu informacji przy linkach „powiązanych” z przeglądanym wpisem – informuje rzecznik prasowy Facebooka i dodaje, że pomysł na rozróżnianie treści “prawdziwych i poważnych” od wszystkich innych wziął się od samych użytkowników, którzy potrzebują tego typu komentarza. Niepoważne, żartobliwe czy ironiczne wpisy nieraz wywołały już wiele zamętu np. w mediach. W zeszłym roku Washington Post” jako prawdziwą podał informację, że amerykańska polityk Sarah Palin będzie pracować w telewizji Al-Jazeera. Informacja ta pochodziła z satyrycznego serwisu Daily Currant.

Na razie nie wiadomo, które “satyryczne” profile mogą być oznaczane w ten sposób. 


CZYTAJ WIĘCEJ: