Gumball 3000 zawita do Polski

Najsłynniejsze bolidy sportowe przejadą m.in. przez Warszawę, Kielce, Radom i Kraków.

Najsłynniejsze bolidy sportowe przejadą m.in. przez Warszawę, Kielce, Radom i Kraków.

Słynny rajd Gumball 3000 jest organizowany od 1999 roku. Jego pomysłodawcą był Maximilion Cooper, celebryta, aktor, projektant oraz miłośnik jazdy rajdowej. Od pierwszej edycji w wyścigu, okrzykniętym najbardziej ekscentrycznym rajdem na świecie, biorą udział znani muzycy, aktorzy, sportowcy i celebryci.

W tym roku w szranki staną m.in. takie modele jak: Chevrolet Camaro, 1967 Shelby G.T.500, Bentley Arnage, specjalnie zmodyfikowany Land Rover Defender, Fiat 500 Abarth, Ferrari F12, Morgan Aero SuperSports, Ferrari 512 M, Porsche 997 Turbo RS, Lamborghini Aventador i supersamochód TG1.

Rajd odbywa się bez uzgodnienia z policją i odpowiednich pozwoleń. Z tego powodu bywa także nazywany największym nielegalnym wyścigiem świata. Niejednokrotnie zdarzało się, że pojazdy były zatrzymywane na trasie, a kierowcy karani mandatami.

Gumball 2013 rozpocznie się w sobotę, 18 maja w Kopenhadze, a zakończy sześć dni później w Monte Carlo. W tym czasie rajd, już po raz drugi w swojej historii, zawita do Polski. Słynne samochody pojawią się w Warszawie w środę 22 maja, w czwartek będzie je można podziwiać w Krakowie.