Ile trwał najdłuższy mecz tenisowy w historii tego sportu?

Trwał aż… trzy dni, oczywiście z przerwami. Nicolas Mahut i John Isner rozpoczęli pojedynek 22 czerwca 2010 roku, w pierwszej rundzie Wimbledonu. Po czterech setach mecz został przerwany przez sędziego z powodu zapadających ciemności. Zawodnicy spotkali się ponownie następnego dnia o godz. 14.00, ale nie wystarczyło im siedmiu godzin, by rozegrać piąty set. Gdy sędzia ogłosił przerwę, na tablicy wyników widniało 59:59. Dopiero w czwartek udało się to spotkanie skończyć. Mecz trwał w sumie 11 godz. i 5 min. John Isner pokonał Nicolasa Mahuta wynikiem 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68. Przy okazji Amerykanin i Francuz pobili 12 innych rekordów, m.in. zagrali najdłuższego w historii seta, rozegrali największą liczbę gemów w meczu (183) i secie (138), zaserwowali najwięcej asów (Isner – 112, Mahut – 103).