IOS wkrótce w samochodzie

Nowy pomysł firmy Apple, czyli CarPlay pozwoli na korzystanie z oprogramowania IOS na desce rozdzielczej samochodu.

CarPlay to nowy i bezpieczniejszy sposób na korzystanie z funkcji iPhone’a podczas prowadzenia samochodu. Wystarczy tylko podłączyć swojego iPhone’a i już można będzie korzystać ze wszystkich jego funkcji używając do tego jedynie deski rozdzielczej. CarPlay pozwoli wykonywać połączenia, korzystać z map, słuchać muzyki, itp. jednocześnie bez odrywania wzroku od trasy.

Czytaj także: Zeroemisyjny, z dostępem do sieci, superbezpieczny i autonomiczny – taki będzie samochód jutra. A drogi? W zimie ostrzegą przed przymrozkiem, w nocy podświetlą pasy ruchu

Na początek system zostanie przystosowany do takich marek, jak Ferrari, Mercedes-Benz czy Volvo. 

CarPlay wykorzystuje deskę rozdzielczą w samochodzie. Użytkownicy będą obsługiwać nowy system za pomocą ekranu dotykowego lub za pomocą głosu – przez oprogramowanie Siri. Siri ma także odczytywać instrukcje dojazdu oraz nadesłane wiadomości użytkowników. Mapy i trasy dojazdów będą wyświetlane na specjalnym, wbudowanym ekranie. 

Dowiedz się więcej! Posłuchaj audycji SKOMPUTERYZOWANE SAMOCHODY!

CarPlay jest dostępny jako aktualizacja systemu  iOS 7 i jest kompatybilna z modelami iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5. Pierwsze samochody z wbudowanym systemem CarPlay pojawią się jeszcze w tym roku.