We współczesnym świecie coraz trudniej jest nie korzystać z internetu. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych, choć pewnie w największym stopniu młodzieży. Wiadomo jednak, że w sieci na młodych ludzi czyha wiele zagrożeń, takich jak napastowanie czy szantaż.

W jaki sposób można się przed tym zabezpieczyć? I czy odgórnie wprowadzane blokady mogą być skuteczne? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - Julia Piechna z działu Edukacji Cyfrowej NASK, koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o zagrożeniach w sieci, cybernetycznej wojnie, pokoleniu Z oraz cyfrowej edukacji młodzieży i seniorów, a także stronę Dnia Bezpiecznego Internetu.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 8 lutego o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!