Jak bronią się rośliny?

Czy wiesz, że niektóre rośliny potrafią krzyczeć, gdy ktoś je ugryzie? Posłuchaj wystąpienia dr Joanny Bagniewskiej, która wzięła udział w półfinale konkursu FameLab i dowiedz się więcej!

Dr Joanna Bagniewska jest zoolożką. Jej doktorat na Uniwersytecie Oksfordzkim dotyczył biotelemetrii, czyli dyskretnego podglądactwa prywatnego życia dzikich zwierząt. Dotychczas prowadziła badania na kretoszczurach (Teksas), wombatach (Australia), szakalach i lisach (RPA) oraz norkach (UK). Jej ostatni projekt dotyczył wykrywania narkotyków przez pszczoły.

Obecnie dr Bagniewska prowadzi zajęcia z ekologii i bioróżnorodności na Nottingham Trent University. Odwiedziła 40 krajów, mieszkała i uczyła się w siedmiu. Interesuje się polityką migracyjną, działa w organizacjach polonijnych. Jest założycielką Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w UK. Pierwszym osiągnięciem krasomówczym była nagroda w szkolnym konkursie w Szanghaju – mowę wygłosiła po chińsku.

Dr Joanna Bagniewska jest także finalistką trzeciej polskiej edycji międzynarodowego konkursu FameLab. Zobacz jej wystąpienie z półfinału konkursu, który odbył się 1 marca 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik!